Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert duetu DUO MELODICO

26 października (sobota) 2019 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Hanna Nieborak - Wiolonczela
Krzysztof Nieborak - Gitara


DUO MELODICO – Hanna i Krzysztof Nieborak. Wyjątkowy, rodzinny duet tworzony przez ojca i córkę. Połączenie dwóch instrumentów, dwóch spojrzeń na muzykę oraz młodości z doświadczeniem. Duo Melodico gra od przełomu listopada i grudnia 2018 roku - do tej pory wystąpiło kilkukrotnie z koncertami w Polsce. Duet zagra we Wrocławiu utwory z muzyki dawnej i romantycznej - Chopin, Żeleński oraz hiszpańskiej i popularnej - Sting, Procol Harum, The Beatles oraz Igor Shoshin z Białorusi i pierwszy utwór zadedykowany duetowi przez prof. Janusza Sochackiego z Krakowa - Capriccio.
Hanna Nieborak: Wiolonczelistka młodego pokolenia, studentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Doroty Imiełowskiej. Współtworzy zespół Qarmello Quartet, w którego repertuarze znajdują się utwory muzyki klasycznej, popularnej oraz filmowej. Jest laureatką dwóch międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej odbywających się w Polsce i na Słowacji. Poza działalnością muzyczną Hanna rozwija także swoje inne pasje, pobierając lekcje aktorstwa i tańca w Krakowskich Szkołach Artystycznych.
Krzysztof Nieborak: Gitarzysta, pedagog i popularyzator muzyki gitarowej. W 1987 roku ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, następnie 2 lata przebywał na stypendium podyplomowym w Wyższym Instytucie Sztuki w Hawanie (Kuba). Koncertował w wielu krajach europejskich oraz na Kubie i w Meksyku. Jego nagrania konkursowe z Hawany w 1986 roku prezentowało radio BBC. Nagrał 10 płyt solo oraz 8 z innymi artystami. W latach 1997-2002 prowadził czasopismo ,,Gitara – Historia, Aktualności”. Napisał ponad 150 recenzji płytowych, współpracuje także od lat z szeregiem czasopism muzycznych w Polsce oraz z branżowymi stronami w internecie. Jako popularyzator muzyki gitarowej organizował wiele koncertów m.in. Koncerty Charytatywne dla podopiecznych fundacji Auxilium w Bochni, koło Krakowa, gdzie obecnie mieszka. Od wielu lat sponsoruje płytami i nutami uczestników/laureatów konkursów muzycznych i gitarowych w Polsce i za granicą. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na FB.