W ramach ''Wieczorów Lisztowskich'' koncert pt. ''Marzenia i Nokturny''

25 listopada (poniedziałek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Wystąpią:
Magdalena Wachowska - mezzosopran
Rafał Majzner - tenor
Jerzy Owczarz - fortepian

Prowadzenie Juliusz Adamowski


Magdalena Wachowska - mezzosopran w 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w klasie śpiewu solowego prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej w AM we Wrocławiu. Jest też absolwentką Podyplomowych Studiów Logopedycznych UWr. Wielokrotna stypendystka MKiDN oraz Prezydenta Wrocławia. W 2014 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu, biorąc udział w prawykonaniu opery B. Coli „Anioł dziwnych przypadków”. W 2015 r. otrzymała Teatralna Nagrodę Muzyczna im. J. Kiepury za najlepszy debiut operowy. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych: im. A. Campi z Miklaszewiczów w Lublinie (3 miejsce), im. H. Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu (3 miejsce), Złote Głosy w Warszawie (3 miejsce i nagroda specjalna), im. I. Godina Iuventus Canti w Vráble (2 miejsce i nagroda specjalna) oraz Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdr. (3 miejsce). Brała udział w Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdroju, Bydgoskim Festiwalu Operowym, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu oraz Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie. Występowała z Filharmonią Dolnośląską, Filharmonią Narodową, Filharmonią Opolską, Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Poznańską oraz Filharmonią Sudecką, współpracując z wieloma wybitnymi dyrygentami.


Rafał Majzner - tenor, studia wokalne ukończył w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sąsiadka. Dysertacje doktorską w dziedzinie sztuk muzycznych obronił w AM w Gdańsku w roku 2012, a tytuł doktora habilitowanego otrzymał w roku 2017 w AM w Poznaniu. Brał udział w mistrzowskich kursach wokalnych m.in.: prof. Christiana Elssnera, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Eugeniusza Sąsiadka oraz Kałudiego Kałudova. Koncertował w kraju i za granica wykonując repertuar oratoryjny, kantatowy i operowy. Współpracował z wieloma teatrami operowymi (solista w ponad 500 spektaklach Opery Wrocławskiej) i Filharmoniami. Koncertował we Francji, Austrii, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii i USA. Brał udział w licznych festiwalach muzycznych (w tym Wratislavia Cantans). Jako solista uczestniczył w nagraniach na CD i DVD dzieł J. S. Bacha, G. G. Gorczyckiego, W. A. Mozarta, S. Moniuszki, M. Musorgskiego i K. Szymanowskiego. Jest laureatem krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych oraz dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest też autorem licznych publikacji naukowych w dziedzinie teorii i historii muzyki oraz edukacji muzycznej.


Jerzy Owczarz jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Faryniarza. W 2016 otworzył w AM w Poznaniu przewód doktorski. Doskonalił swoje umiejętności na mistrzowskich kursach pianistycznych pod kierunkiem m. in. prof. Istvána Lantosa, Aleksieja Orłowieckiego i Borysa Petruszanskiego. Jest laureatem konkursów pianistycznych we Włoszech i w Czechach. Występował z recitalami w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu (w tym dwukrotnie w Filharmonii Wrocławskiej). Koncertował w Anglii, Czechach, na Węgrzech, we Włoszech i w Chinach. Na zlecenie Agencji Pro Arts wykonał ponad 50 recitali chopinowskich (2014-2016). Dzięki Agencji Pro Musica wystąpił w Chinach z szeregiem recitali i koncertów symfonicznych (2016 – 2018). Znaczącą aktywność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną i działalnością naukową. Dał cykl wykładów na temat wykonawstwa muzyki Chopina na wszystkich wyższych czeskich uczelniach muzycznych. Jest Dyrektorem Artystycznym Dolnośląskich Salonów Muzycznych, w ramach których zorganizowano dotychczas ponad 40 koncertów oraz warsztatów na terenie Polski, Czech, Niemiec oraz Austrii.


 

Aktualności

Wykład prof. J. Miodka pt. „Kobieta w języku”

6.03 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie autorskie ze S. Krzyśką pt. „Między Piwnicą a Klubem. Wieczory autorskie S. Krzyśki w Piwnicy pod Baranami i Klubie Muzyki i Literatury”

7.03 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wręczenie nagrody Laur Wrocławia M. Żelechower-Aleksiun

9.03 (poniedziałek) br. o godz. 12.00
Spotkanie zamknięte

Koncert inauguracyjny Europejskiego Forum Saksofonowego 2026

9.03 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert pt. „Literatura w dźwiękach zaklęta”
A. Panasiuk – skrzypce
K. Lipiński-Brańka – skrzypce
P. Panasiuk – wiolonczela
D. Stoklosa – tenor
M. Michalski – fortepian

10.03 (wtorek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera książki S. Srokowskiego pt. „Piękna Ormianka”

10.03 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie autorskie A. Skibińskiej połączone z prezentacją książek „Kapitanowa na wielkiej żegludze” oraz „Moja Madera: Raj na sprzedaż”

11.03 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Finał XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złoty Karton III LO” pod hasłem „Oklaśnienie”

13.03 (piątek) br. o godz. 12.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

„Recital basowy muzyki włoskiej”
P. Denysenko – bas operowy
A. Bouria – fortepian

13.03 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej Andantino z cyklu pt. „Muzyka, która łączy pokolenia”

14.03 (sobota) br. o godz. 12.00
Koncert zamknięty

Koncert pt. „Młoda Scena”
F. Serafini – flet
A. Czajka – fortepian
Prowadzenie: A. Piasecka-Ceccato
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

14.03 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

XXXV koncert z cyklu Akademia Małego Artysty

17.03 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Stała Matka Bolejąca – Koncert Pieśni Wielkopostnych”

19.03 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wykład P. Gaglika pt. „Postulaty liberalno-demokratyczne Rewolucji Węgierskich 1848, 1918, 1956 oraz z czerwca 1989 r.”

19.03 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert chóru „Rapsodia” pt. „Najpiękniejsza muzyka filmowa”
Dyrygent: K Garczarek

20.03 (piątek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z cyklu Dowód Tożsamości. Gościem będzie B. Zdrojewski
Koncepcja spotkań i prowadzenie: E. Gil-Kołakowska
W części muzycznej: T. Marut – fortepian

20.03 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Muzyka bez granic. Koncert utworów różnorodnych w wykonaniu uczniów Piano Sound”

21.03 (sobota) br. o godz. 12.30
Koncert zamknięty

Koncert M. Szczepańskiego (fortepian) i B. Kurdybachy (fortepian) pt. „Nauczyciel i uczeń oraz brzmienia Wrocławia”
Słowo o muzyce i o Wrocławskich muzykach: I. Starzec

23.03 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Wystawa J. Multarzyńskiego pt. „Ryszard Wagner na polskich scenach”

do 23.03 (poniedziałek) br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Muzyczna wiosna”
J. Dobrakowska – mezzosopran
K. Kluczewska – fortepian
A. Pietrzak – gitara
A. Sułkowska – wiolonczela

24.03 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert z cyklu „Młodzi wykonawcy”

25.03 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wernisaż wystawy akwarel O. Nowickiej „Życie dwóch rzek. Berezyna i Berezyna Zachodnia”
W części muzycznej:
M. Kołaciński – śpiew i akordeon
W. Oleszkiewicz – fortepian
Prowadzenie: M. Towarnicka

26.03 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocław Clarinet Days – Międzynarodowy festiwal klarnetowy
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

30.03 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocław Clarinet Days – Międzynarodowy festiwal klarnetowy
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

31.03 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocław Clarinet Days – Międzynarodowy festiwal klarnetowy
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

1.04 (środa) 2026 r. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór autorski W. Kozakowskiego z okazji 30-lecia pracy artystycznej, pedagogicznej i organizacyjnej
W części muzycznej koncert duetu N. Stankiewicz (wokal) i J. Strobla (gitara)

7.04 (wtorek) br. o godz. 18.00
Koncert zamknięty

„Wiosenne czytanie wierszy”

9.04 (czwartek) 2026 r. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera książki J.S. Witkiewicza pt. „Bogusław Szynalski. Moje lata z muzyką”
Prowadzenie: G. Chojnowski

13.04 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Wieczór poetycko-muzyczny poświęcony C. Miłoszowi z udziałem aktorki i autorki książki E. Dudy
Prowadzenie: W. Ziembicka-Has
Recytacja wierszy po polsku i po francusku: E. Duda
W części muzycznej: F. Litwin (fortepian)

16.04 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Wystawa akwarel O. Nowickiej „Życie dwóch rzek. Berezyna i Berezyna Zachodnia”

do 25.08 (wtorek) br.
Wstęp wolny. Zapraszamy