Koncerty w 2017 roku

Towarzystwo Miłośników Muzyki Wokalnej im. H. Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu, Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na ''Koncert wokalny''

7 marca (wtorek) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Wykładowcy:
Paulina Buczkowska – sopran
Łucja Krupa - sopran
Emilia Razik - sopran
dr hab. Barbara Czechowska-Królicka - fortepian
Joanna Cegłowska - fortepian
Przygotowanie muzyczne i wokalne - dr hab. Maria Czechowska-Królicka
Organizacja / Z-ca prezesa TMMW - prof. dr hab. Tadeusz Pszonka

 
 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na 170 koncert z cyklu pn. ''Stypendyści Samorządu Wrocławia – Miastu''

Organizacja i prowadzenie koncertu dr Izabella Starzec-Kosowska
6 marca (poniedziałek) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Beata Atłas
Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku pięciu lat w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia w Tymbarku, gdzie uczyła się przez dziewięć lat pod kierunkiem Pawła Janczy. W 2015 roku rozpoczęła naukę w OSM II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie gitary Marka Zielińskiego. Jest laureatką kilkunastu nagród zdobytych w solowych i kameralnych konkursach instrumentalnych odbywającymi się m.in. w Ełku, Krakowie, Tychach, Kielcach, Dobczycach, Lublinie, Jaśle, Leżajsku, Rybniku. W 2015 roku zdobyła wyróżnienie w duecie z Karoliną Drozd oraz II miejsce w kategorii solo na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Rust (Austria) oraz wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Weimarze. W roku 2014 zajęła III miejsce na VI Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym w Lublinie i II miejsce na IX Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Zambrowie. Rok 2016 przyniósł następujące sukcesy: I miejsce na 5 Concorso Internazionale „Alirio Diaz” Giovani Chitaristi (Rzym), I miejsce na Internationale Gitarrenfestival (Rust), III miejsce na Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych (Elbląg). W lutym 2017 zdobyła I miejsce na konkursie XI „Gitaromania” w Cieplicach. Swoje umiejętności doskonaliła podczas letnich kursów „Mistrz i uczeń” odbywających się w Europejskim Centrum Kultury im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, gdzie pracowała m.in. pod okiem Ryszarda Bałauszki, Marcina Dylli, Roberta Horny, Łukasza Kuropaczewskiego, Anny Pietrzak i Piotra Zaleskiego. W roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyła w Festiwalu Gitarowym im. Joaquina Rodrigo w Olsztynie, gdzie doskonaliła swoje umiejętności m.in. u Justyny Sobczak-Dylli, Gerarda Abitona i Duo Kitharsis.


Magdalena Dudek
Uczennica III klasy śpiewu Ewy Murawskiej-Kalinin w PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Występowała podczas festiwalu Wratislawia Cantans (2014), w operze dziecięcej podczas Leo Festiwalu (2014), z chórem „Con Brio” i Zespołem Wokalnym „Rondo” Małgorzaty Podzielny, jak i konkursach. Zajęła m.in. I miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie J. Kiepury w Sosnowcu (2015), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie B. Martinu w Pradze (2015), II miejsce podczas IV Międzynarodowego Konkursu Giulio Perottiego w Ueckermunde (2015). Zajęła również I miejsce oraz otrzymała wyróżnienie za najlepsze wykonanie pieśni Mieczysława Karłowicza na II Śląskim Konkursie Wokalnym w Katowicach (2016). W 2017 roku zdobyła III nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich i warsztatach u wybitnych pedagogów: Danuty Paziuk-Zipser, Aleksandry Kubas-Kruk, Ubaldo Fabbriego. Stypendystka Prezydenta Wrocławia, Powiatu Wrocławskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Weronika Górska
Uczennica OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Ireny Burskiej. Jest laureatką wielu konkursów na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim a także międzynarodowym. W roku 2015 wygrała VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Mistrz Klawiatury” w Warszawie, zajęła II miejsce na Muzycznych Konfrontacjach Młodych w Koszalinie oraz zdobyła dwa wyróżnienia (I stopnia na I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Od Bacha do Szymanowskiego” i na X Ogólnopolskim „Łowieckim” Konkursie Miniatur Fortepianowych). Z ważniejszych osiągnięć lat poprzednich należy wymienić następujące nagrody: III miejsce na Gdyńskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i ...” (2014) i na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej dla młodzieży szkół muzycznych II stopnia „Wokół Bacha” (2014), wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej (2014) oraz III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Görlitz/Zgorzelec (2013).


Jakub Leszczyński
W wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Od 2013r kontynuuje naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie Katarzyny Kaczorowskiej. Od 2015 roku z Weroniką Górską tworzą duet fortepianowy prowadzony przez Irenę Burska i Katarzynę Kaczorowską. Zespół brał udział w ogólnopolskich konkursach i zdobył następujące nagrody: I miejsce na Ogólnopolskim Forum Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku w kategorii zespoły kameralne {2016), III miejsce na III Regionalnym Konkursie Muzyki Kameralnej z Fortepianem w Lesznie {2016) oraz III miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej '' Fortepian i ... w Gdyni {2016).


Bartosz Olszewski
Rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku sześciu lat w SM I st. im G. Bacewicz we Wrocławiu, w klasie skrzypiec Haliny Zwiercan. Obecnie jest uczniem w klasie 2 OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec Anety Olszewskiej. W roku 2015 brał udział w dwóch ogólnopolskich konkursach skrzypcowych: XIV Prezentacjach Miniatur Skrzypcowych w Sieradzu (wyróżnienie) oraz VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Oskar Rieding – mistrz literatury dziecięcej” w Warszawie (III miejsce). W roku 2016 zdobył III nagrodę na VII Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów w Chrzanowie, I nagrodę w szkolnym konkursie klas II i III w SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu, I miejsce oraz wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego na V Międzyszkolnym Konkursie Interpretacji Utworów Skrzypcowych w Opolu oraz I miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Miniatur w Lubaniu. Bierze udział w licznych popisach (w szkole muzycznej) oraz koncertach („Wieczory Flandryjskie” w Św. Katarzynie, koncerty w OSM I i II st. we Wrocławiu i PSM I st. w Oławie). Jest laureatem I miejsca w Konkursie Talentów w SP w Żernikach Wrocławskich. Oprócz stypendium Prezydenta Wrocławia otrzymał również stypendium dla dzieci szczególnie uzdolnionych od Burmistrza Siechnic.


Julia Szczypińska
W 2013 roku rozpoczęła naukę w OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec Anety Olszewskiej. Obecnie jest uczennicą klasy 4. W roku szkolnym 2014/2015 została laureatką konkursów ogólnopolskich zdobywając wyróżnienie na XIV Ogólnopolskich Prezentacjach Miniatur Skrzypcowych w Sieradzu, I miejsce na XXII Muzycznych Prezentacjach Młodych Skrzypków Bystrzycy Kłodzkiej, I miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie. W roku szkolnym 2015/2016 zdobyła III miejsce na IX Ogólnopolskich Spotkaniach Skrzypcowych im. prof. Mirosława Ławrynowicza w Płocku, IV miejsce na XIII na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu i II miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym w Kielcach. Brała również udział w warsztatach skrzypcowych prowadzonych przez Annę Rzymyszkiewicz, Małgorzatę Skorupę i Karinę Gidaszewską.


Noty o akompaniatorach:
Jerzy Adamowski
Absolwent OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Janiny Butor. W 2002 roku ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach pod kierunkiem Czesława Stańczyka. Koncertował m.in. na Zamku KróIewskim w Warszawie, Zamku Piastów Śląskich w Brzegu i za granicą. Od 2001 roku jest nauczycielem w PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu a obecnie także jej dyrektorem.
Tomasz Śliwowski
Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Grzegorza Kurzyńskiego. W swoim dorobku ma wiele nagród na konkursach o randze krajowej i międzynarodowej. W swoim dorobku ma wiele nagród i wyróżnień na konkursach w kraju i zagranicą. Jest czterokrotnym stypendystą Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu przyznawanym najlepszym studentom uczelni oraz stypendystą programu Erasmus, dzięki któremu kształcił się pod kierunkiem prof. Silke-Thory Matthies w Hochschule für Musik w Würzburgu.


 

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na "Wieczór pieśni i arii" w wykonaniu studentów klasy śpiewu solowego prof. Danuty Paziuk-Zipser oraz dr Aleksandry Kubas-Kruk

3 marca (piątek) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Wystąpią:
Maja Konstancja Kamieńska - sopran
Marta Perah - sopran
Weronika Ogonowska - sopran
Katarzyna Grygowska - sopran
Joanna Palac - sopran
Magdalena Lipska - sopran
Daria Stachowicz - sopran

Akompaniament:
Magdalena Blum
Justyna Skoczek
Tomasz Kaczmarek
W programie: J. S. Bach, P. Czajkowski, N. Rimski-Korsakow, V. Bellini, W. A. Mozart, J. Haydn, T. Szeligowski, G. Fauré, F. Mendelssohn, C. Debussy, Ch. Gounod, A. Dvořák, J. Turina


 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 56 z 70

Aktualności

Koncert pn. „Czerwcowy wieczór muzyczny”

17.06 (środa) br. o godz. 18.15
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej Arka

18.06 (czwartek) br. o godz. 17.00
Koncert zamknięty

Recital fortepianowy P. Kasiłowskiego pt. „Romantyczne emocje”

19.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Próby do projektu pierwszej na świecie Orkiestry Księżniczek

19.06 (piątek) br. godz. 8.45 – 17.00
21.06 (niedziela) br. godz. 9.30 – 20.30
22.06 (poniedziałek) br. godz. 9.30 – 20.30
23.06 (wtorek) br. godz. 9.30 – 20.30
Spotkanie zamknięte

Koncert na zakończenie roku szkolnego 2025/2026 ASP L. Bas

24.06 (środa) br. o godz. 16.30, 18.00
Koncert zamknięty

Wykład K. Jabłońskiej pt. „Do Brzegu na Kresy – spotkanie z przedstawicielem Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu”

25.06 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja R. Sławczyńskiego pt. „Literackie oblicze rzeki Odry”

25.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy J. Łukanusa

26.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie poświęcone 100. urodzinom prof. Janiny Kwiatkowskiej-Korczak

27.06 (sobota) 2026 roku o godz. 12.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert charytatywny pt. „Magia Przyjaźni”

27.06 (sobota) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Młoda Scena”
A. Adov – fortepian
Prowadzenie: A. Piasecka-Ceccato
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

29.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Walne zgromadzenie członków Dolnośląskiego Towarzystwa im. F. Chopina

30.06 (wtorek) br. o godz. 12.00
Spotkanie zamknięte

Koncert zespołu kameralnego ThaiPol Duo
S. Wadzicka – skrzypce
T. Yimsomboon – fortepian

30.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Koncert transmitowany online

Spotkanie prezentujące 19 i 20 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki”

1.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Spotkanie transmitowane online

Recital fortepianowy A. Lenivenko pt. „White flower”

2.07 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera książki poetyckiej G.L. Kamińskiego pt. „Cała Ty”
Prowadzenie: W. Okoń
Recytacje: S. Melski
W części muzycznej: K. Nieborak – gitara

6.07 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert chóru młodzieżowego ze Szwajcarii „Chorisma” pt. „U siebie – Mys Daheim”
Prowadzenie chóru, dyrygentki: A.B. Winzeler, L. Huber
Asystentka: N. Bühl

21.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy pt. „Chopin i przyjaciele”
Wystąpią:
Z. Xao
R. LaTourrette
J. Fu
B. Yick
T. Lam
M. Lam

25.07 (sobota) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalny stypendystów Gaude Polonia pt. „Na fali polskiej klasyki”
Y. Hryhorash – baryton
O. Lanovyi – tenor
Przy fortepianie: A. Tashkinova, R. Marczenko

29.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert R. Gawrona pt. „Tribute To Glenn Miller. Przeboje orkiestry Glenna Millera zagrane na banjo”

30.07 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa akwarel O. Nowickiej „Życie dwóch rzek. Berezyna i Berezyna Zachodnia”

do 25.08 (wtorek) br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalno-fortepianowy A. Georgescu

4.09 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert ARTPULSE
A. Georgescu – sopran
D.A. Găina-Cojuharov – tenor
A. Marinache – baryton
A. Dumitrache – mezzosopran
B. Vlad – sopran
I.V. Găină-Cojuharov – fortepian

5.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera tomu poetyckiego J. Woźniczki pt. „Post mortem”

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa ilustracji M. Chabielskiego

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki pt. „Opowieści chasydzkie” pod redakcją W. Tworka i M. Wodzińskiego
Prowadzenie: M. Urbanek w rozmowie z M. Wodzińskim

9.09 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Prelekcja K. Sowińskiej pt. „Wyjechałem więc do Wrocławia… – wrocławskie ślady Marka Hłaski”

11.09 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert chóru „Przedmieście Świdnickie”
Dyrygent: D. Kozłowski

14.09 (poniedziałek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej Czterech Kolumn T. Tomsi
W części muzycznej: F. Litwin – fortepian

19.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Wręczenie nagród Laur Wrocławia i Diament Wrocławia

22.09 (wtorek) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Spotkanie z M. Olbromskim połączone z prezentacją książki pt. „Lwów Jana Parandowskiego”

24.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Otwarte zebranie Towarzystwa Wagnerowskiego we Wrocławiu

25.09 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z dr. M. Piekarskim pt. „Spacer po muzycznym Lwowie. Między operą, kościołem, towarzystwem muzycznym i prywatnymi salonami”

26.09 (sobota) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wykład prof. J. Miodka pt. „Powrześniowe refleksje”
W części muzycznej: A. Walus – instrumenty klawiszowe, saksofon

13.10 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online