Reklama

Towarzystwo im. Ferenca Liszta we Wrocławiu, Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na ''XXV Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Pianistyczny''

12 sierpnia (niedziela) do 24 sierpnia (piątek) 2018 roku
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Zajęcia prowadzą: Andrzej Jasiński, Aleksiej Orłowiecki
Wykłady teoretyczne: Juliusz Adamowski, Maurycy Kin
Tłumaczenie: Dariusz Adamowski i Michał Kryworuczko
Stroiciel fortepianów: Stefan Pilcer
Kierownik Kursu - Juliusz Adamowski


Kurs, organizowany przez Towarzystwo im. Ferenca Liszta przy współpracy: Narodowego Centrum Muzyki, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.
Realizowany jest dzięki pomocy finansowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla kandydatów przygotowujących się do międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych, nie jest to jednak wymóg obligatoryjny. Uczestnicy mogą zgłosić dowolny repertuar solistyczny lub w zakresie duetów fortepianowych.
Kwalifikacja do udziału w kursie odbędzie się na podstawie biografii artystycznej kandydata, oceny jego udziału w poprzednich edycjach kursu i kolejności zgłoszenia.
Publiczne zajęcia kursu odbywać się będą w Klubie Muzyki i Literatury www.klubmil.pl przy placu T. Kościuszki 10 oraz w Sali koncertowej Filharmonii Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu www.nfm.wroclaw.pl przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19. Zajęcia tłumaczone będą w zależności od potrzeb na język polski, angielski.
Koncerty - odbędzie się 5 publicznych koncertów uczestników kursu:
13 sierpnia - koncert inauguracyjny w Klubie Muzyki i Literatury.
18 sierpnia - koncert w Narodowym Forum Muzyki (Sala Filharmonii) we Wrocławiu
19 sierpnia - koncert w Dworku im. F. Chopina w Dusznikach-Zdroju
21 sierpnia - koncert w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu
23 sierpnia - krótki koncert w Klubie Muzyki i Literatury (przed wręczeniem dyplomów).
Programy wszystkich koncertów zawierać będą zdjęcia wykonawców i profesorów kursu.
Dyplomy - wszyscy uczestnicy kursu otrzymają dyplomy aktywnego lub biernego uczestnictwa na spotkaniu towarzyskim w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu 23 sierpnia.
W pilnych sprawach można telefonować do kierownika kursu na nr 0-600 39 36 34 albo kontaktować się poprzez pocztę elektroniczną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Dodatkowe informacje: http://www.liszt.art.pl/?xxv-(ostatni)-miedzynarodowy-mistrzowski-kurs-pianistyczny-2018,1391
Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/Ferenc-Liszt-Society-in-Poland-International-Master-Course-for-Pianists-208664479230871/