Wybory do sejmu i senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej nr 13
15 października (niedziela) 2023 roku |
|
Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na wystawę Haliny Krawczyk i Jana Pawelskiego („HalkoJan”) pt. „Magia wody”
Wernisaż 3 października (wtorek) 2023 roku o godz. 18.00
W części muzycznej „Impresje Natury” Wojciecha Rohatyna Popkiewicza
Prace eksponowane w Galerii Klubu MiL do 13 listopada (poniedziałek) 2023 roku
od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–18.00
w soboty 12.00–18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Plakat [pdf]
Katalog [pdf]
Fotografią, jako naszą pasją i stylem życia zajmujemy się od 12 lat. Pracujemy razem na każdym etapie procesu twórczego. Inspiruje nas natura, ale szczególnie w swojej tajemniczej głębi. Poszukujemy obrazów niezwykłych, posiadających „stany emocjonalne” zarówno w treści, jak i estetyce. Naszym atelier są przeważnie miejsca mało odwiedzane, trudno dostępne i dzikie. Pokazujemy to, co jest na pierwszy rzut oka niewidoczne, dopiero głębsze wniknięcie w obiekt pozwala nam odkryć ukryte piękno i destrukcję. Na wystawie prezentujemy ulotne struktury wody w różnych odsłonach, w zależności od jej stanu skupienia i fotografowanej przestrzeni. Woda jest trzecią najbardziej rozpowszechnioną molekułą we wszechświecie po wodorze i tlenku węgla. Pochłania światło czerwone 100 razy silniej niż niebieskie, stąd bierze się ten jej kolor. Jednak współuczestnicząc z otaczającymi wpływami koloru, będąc w ruchu, potrafi tworzyć nieskończone barwy i dodatkowo niezwykłe emocjonalne formy. Zdaniem japońskiego naukowca, woda reaguje na warunki środowiska, zanieczyszczenie, muzykę, modlitwę, a także myśli i słowa oraz nasze emocje, które w specyficzny sposób wpływają na kształt kryształów. Jest zatem kolejną częścią natury (po minerałach i kamieniach), która jest w symbiozie z człowiekiem i tworzy żywy świat równoległy. Wchodząc do środka tego magicznego świata, widzimy naturę w swojej niezwykłości i pięknie. Fotografie wykonane zostały w technice cyfrowej. Druk pigmentowy na papierze półbłyszczącym na ploterze graficznym. Życzymy niezapomnianych wrażeń w czasie zagłębiania się w Świat Wody.
HalkoJan
|
Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na wystawę fotografii Justinasa Šmigelskasa pt. „Wiadro pełne wieczornego słońca”
Udostępnienie 8 września (piątek) 2023 roku o godz. 10.00
Prace eksponowane w sali koncertowej Klubu MiL do 9 października (poniedziałek) 2023 roku
od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00
w soboty od 12.00 do 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Plakat [pdf]
Katalog [pdf]
Justinas Šmigelskas, pseud. Justin Timberhouse. Urodził się 09.01.1968 na Litwie Południowej, w mieście Alytus. Studiował na Uniwersytecie Rolniczym w Kownie, Wydział Leśny. W 1996 roku wyjechał do Finlandii. Jego pierwsza wystawa fotograficzna miała miejsce w 1997 r. w jego rodzinnym mieście. W 1998 w Finlandii, w mieście Turku zorganizował swoją pierwszą autorską wystawę fotografii dokumentalnej o wojnie w Afganistanie. Przez dwa lata pracował jako m.in. kamerzysta i redaktor w stacji telewizyjnej. Przygotowywał wiadomości z jego regionu i programy publicystyczne dla Litwinów. Zdobyte doświadczenie skłoniło go do podróżowania i lepszego poznawania świata. W 1999 r. udał się ze swoją wystawą fotograficzną pt. „Fińskie zachody słońca” do Niemiec na festiwal „Noridischer Klang”. W latach 2005–2006 pracował jako przewodnik psów husky po fińskiej Laponii. Nawet przy −32°C, 200 km za kołem podbiegunowym nie puścił aparatu i w styczniu 2007 zorganizował swoją drugą i jak dotąd największą wystawę fotograficzną w Finlandii, która później została wystawiona na Litwie. W 2012 roku wydawnictwo Wasa Graphics opublikowało jego portret w retro fotoksiążce pt. Zapomniany Port. Zachody słońca zostały sfotografowane w latach 2021–2022 o każdej porze roku w północno-zachodniej Finlandii.
|
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>
|
Strona 1 z 3 |