Wakacyjny kurs gitarowy
7–12 sierpnia 2023 roku
Wstęp z zaproszeniami
Projekt plakatu – Kamil Bartnik [pdf]
Wykonawcy:
Kamil Bartnik
Krzysztof Nieborak
Wojciech Popielarz
Grzegorz Templin (gościnnie)
Pomysłodawca i kierownik: Krzysztof Nieborak
W programie: rozwijanie warsztatu gitarowego (szkoły muzyczne I i II stopnia, amatorzy), doskonalenie prób kompozytorskich, wykłady.
Zapisy do 20.06 br. – decyduje kolejność zgłoszeń
Cena 650 zł
Szczegóły i kontakt:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Koncert finałowy warsztatów oraz recital Jakuba Morozińskiego
12 sierpnia (sobota) 2023 roku o godz. 16.00
wstęp wolny
Każdy z uczestników - dzięki pozyskanym sponsorom/darczyńcom – otrzyma bogaty pakiet powitalny w dniu otwarcia Kursu. Przewidziano przerwy na kawę/herbatę i słodki poczęstunek w Klubie.
Chcemy szczególnie koncentrować i pomagać w rozwijaniu własnych prób kompozytorskich uczestników –zapraszamy uczniów szkół i ognisk muzycznych oraz amatorów w każdym wieku. Zapewniamy podczas codziennych lekcji indywidualnych profesjonalne i nietuzinkowe podejście do autorskich prób i własnych pomysłów na rozmaitym szczeblu wtajemniczenia gitarowego, pomagamy także w rozwijaniu warsztatu gitarowego. Ponadto w programie wykłady, prelekcje, wystawa nut i fonogramów gitarowych, recital młodego wirtuoza Jakuba Morozińskiego, niespodzianki i niezaplanowane pomysły muzyczne.
Organizatorem kursu jest Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu i Ełckie Stowarzyszenie Kulturalne
Zarejestrowane w 1994 r. Ełckie Stowarzyszenie Kulturalne założone zostało przez Wojciecha Popielarza. W ramach struktury ESK funkcjonują: Studium Muzyczne; gazeta o profilu kulturalno-społecznym „Ełk i My” oraz chór. W ramach jego działalności odbyło się dotąd ponad 300 koncertów; jedenaście edycji Festiwali i Konkursów Międzynarodowych; dziewięć edycji Międzyszkolnych Spotkań Gitarzystów oraz liczne akcje charytatywne.
Klub Muzyki i Literatury jest instytucją kultury miasta Wrocławia. Został powołany w 1959 roku przez Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne oraz Centralę Handlu Przemysłu Muzycznego w Warszawie. Początkowo występował również pod szyldem Salon Muzyki i Literatury. Klub MiL zajmuje się propagowaniem muzyki dawnej i współczesnej oraz upowszechnianiem literatury. Jest to miejsce recitali instrumentalnych i wokalnych, koncertów i prób muzycznych, mistrzowskich kursów interpretacji muzycznych, wykładów, spotkań, konkursów literackich oraz prezentacji publikacji książkowych. Odbywają się tu wystawy sztuki plastycznej, malarstwa olejnego, akwarelowego, grafiki oraz rzeźby. W Klubie realizowane są również spektakle teatralne z repertuarem skierowanym do odbiorcy dorosłego i młodzieży oraz pokazy filmowe. Klub posiada własną oficynę wydawniczą – Akwedukt.
|
|
Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert polskich zespołów „Rezonans” i „Renesans” z Baru na Ukrainie
28 czerwca (środa) 2023 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Plakat [pdf]
W programie usłyszymy polskich i ukraińskich kompozytorów
Kwartet „Rezonans” powstał w 2017 roku, działa przy Domu Polskim w Barze. W jego składzie śpiewają zawodowi muzycy: Swietłana Soroczynska, Janina Wychowaniec, Paweł Zalewski, Oleksander Podufałow, którzy niejednokrotnie przedstawiali swój dorobek artystyczny na Ukrainie i w Polsce (Syców i Mrągowo 2018 r., Wrocław 2019 r.) W swoim repertuarze mają utwory sakralne i klasyczne, a także z wielkim powodzeniem wykonują utwory ludowe i piosenki popularne. W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie kwartet w pełnym składzie nie ma możliwości wyjazdu za granicę, gdyż mężczyźni do 60 roku życia mają zakaz opuszczania kraju. Dlatego program artystyczny zostanie przedstawiony przez solistki kwartetu Janinę Wychowaniec i Switłanę Soroczyńską.
Trio kameralne „Renesans” powstało w 2017 roku, działa przy Domu Polskim w Barze. W jego składzie występują: Janina Wychowaniec (skrzypce), Oksana Kocurak (skrzypce), Walentyna Kibitlewska (fortepian). Zespół prowadzi aktywną działalność artystyczną, występując na koncertach zorganizowanych w Domu Polskim z okazji świąt narodowych, religijnych oraz projektach artystycznych związanych z życiem i twórczością wybitnych polskich poetów, kompozytorów, malarzy. W repertuarze zespołu znajdują się utwory klasyczne, współczesne oraz opracowanie melodii ludowych. Niejednokrotnie występował w Polsce m.in. we Wrocławiu, Dusznikach-Zdroju, Polanicy-Zdroju, Pułtusku, Sycowie, Mrągowie i Siedlcach.
|
Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert pt. „Fortepian nie tylko solo...”
17 czerwca (sobota) 2023 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Plakat [pdf], Program [pdf]
Opieka artystyczna i merytoryczna prof. dr hab. Grażyna Bożek-Wota
Wystąpią studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu:
Trio na klarnet, wiolonczelę i fortepian AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
Remigiusz Kaczmarek – klarnet
Gabriel Pieronek – wiolonczela
Hubert Boczniewicz – fortepian
Duet instrumentalny AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
Kinga Kubiak – flet
Kacper Dębosz – fortepian
Trio fortepianowe PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu
Joanna Galik – fortepian
Julia Hołtra – skrzypce
Rafał Zdobylak – wiolonczela
Duet instrumentalny PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu
Jemina Cieśla – skrzypce
Kacper Dębosz – fortepian
Trio fortepianowe PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu
Joanna Galik – fortepian
Julia Hołtra – skrzypce
Rafał Zdobylak – wiolonczela
Kwintet fortepianowy AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
Kacper Dębosz – fortepian
Jemina Cieśla – skrzypce
Julia Brożyna – skrzypce
Michał Brzostowski – altówka
Adrian Furmanowicz – wiolonczela
Strona Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: amuz.wroc.pl
|
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
|
Strona 1 z 29 |