Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na recital gitarowy Waldemara Zaborskiego

17 października (czwartek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

W programie: w aranżacji J. Powroźniaka / Anonim - tańce w/g O. Kolberga XVII i XVIII, polonezy polskie: J. Elsner, S. Moniuszko, B. Bohdanowicz K. Kurpiński, Fr. Chopin, M. K. Ogiński, oraz K. Wyhowski wariacje.

Recital w 50 lecie Działalności Artystycznej (14 X 1969 r. W. Zaborski zagrał z okazji "Dnia Nauczyciela" koncert w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury dla nagrodzonych pedagogów z całego powiatu)


Koncert muzyki polskiej od chodzonego do poloneza, oraz "Wariacje na temat własny" polonezowy K. Wyhowski.
Recital poświęcony pamięci prof. Józefa Powroźniaka wieloletniego rektora Akademii Muzycznej w Katowicach, znakomitego muzykologa który pierwszy w latach 50-tych zaczął wydawać przez PWM w Krakowie światowy i polski repertuar na gitarę klasyczną, wydając cyklicznie do końca życia całą kolekcję zbiorów (ponad XXIV) a także znakomite szkoły gry "ABC Gitary" i "Szkoła gry na gitarze" z dodatkiem na gitarę hawajską i 4 wybory etiud na gitarę klasyczną.


Waldemar Zaborski. Gitarzysta, wirtuoz, pedagog akademicki, dyrygent, juror wielu konkursów gitarowych w kraju i za granicą. Jest absolwentem PSM II stopnia we Wrocławiu w roku 1976 w klasie dr Donata Serdapolskiego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie – wydział instrumentalny: gitara klasyczna rok 1982 oraz Katedra Muzyki Dawnej: gitara 10-strunowa w klasie prof. Krzysztofa Kossakowskiego. Studiował również psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kształcił się dodatkowo na kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych pedagogów i wirtuozów gitary zarówno polskich jaki i zagranicznych: Abel Carlevaro - Urugwaj, Ichiro Suzuki – Japonia, Jad Azcoul – USA, prof. A. Kowalczyk, prof. J. Nalepka, prof. K. Sosiński, prof. J. Oberbek.
Waldemar Zaborski - rozszerzona nota biograficzna [pdf]
Strona Waldemara Zaborskiego: www.zaborskigitara.pl