Reklama

Stoart, Agencja Artystyczna Jama-Art oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na koncert pt. ''Jazzowa jesień. Władysław Kwaśnicki Quartet''

19 października (sobota) 2019 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

W programie: sentymentalne, nastrojowe i nie tylko utwory swingowe
Wystąpią:
Władysław Kwaśnicki - saksofon
Tomasz Wilczyński - kontrabas
Wojciech Jaworski - fortepian
Zbigniew Lewandowski - perkusja


Władysław Kwaśnicki - leader zespołu. Saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne we Wrocławiu. Jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu. W latach 1973-1975 był członkiem zespołu jazzowego ''JUMBO JAZZ BAND''. W 1976 roku uczestniczył w tworzeniu grupy CRASH (z Grażyną Łobaszewską). Jako saksofonista zespołu CRASH otrzymał I nagrodę zespołową na festiwalu Jazz Nad Odrą w 1977 roku oraz był współlaureatem I nagrody zespołowej na festiwalu w San Sebastian w Hiszpanii. W latach 1977-1983 z zespołem CRASH czterokrotnie wziął udział w festiwalu JAZZ JAMBOREE w Warszawie. Koncertował w kraju oraz w Niemczech, Danii, Belgii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Austrii, Francji, Hiszpanii, ZSRR, Czechosłowacji, Szwajcarii i na Węgrzech. W 1978 roku nagrał z CRASHEM singiel oraz kasetę. W 1979 roku zarejestrował album ''SENNA OPOWIEŚĆ JANA B''. W 1981 roku dla niemieckiej wytwórni ''JA-RO CRASH'' nagrał płytę ''EVERY DAY A TRIAL'' ( kompozycje ''WPADKA WŁADKA, IN MY SHELTER''), a w kolejnym roku płytę ''SOMETHING BEAUTIFUL BUT NOT EXPENSIVE''. Był współzałożycielem, aranżerem i multiinstrumentalistą zespołu ''ELIEZER MIZRACHI''. Współpracował z kanadyjską agencją artystyczną ''PROSHIP''. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu, jest członkiem zespołu tradycyjno-swingowego SAMI SWOI oraz uczestnikiem i współtwórcą wielu projektów muzycznych.


Tomasz Wilczyński - kontrabasista i gitarzysta basowy. Koncertuje i nagrywa zarówno z muzykami rozrywkowymi jak i jazzowymi. Debiutował w latach osiemdziesiątych w zespole Kuby Stankiewicza. Razem z tym zespołem był laureatem Złotej Tarki 86’. Jako muzyk sesyjny współpracował ze studiem Polskiego Radia we Wrocławiu, brał udział w nagraniach muzyki do wielu spektakli teatralnych. Akompaniował uczestnikom Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współpraca muzyczna z Teatrem Współczesnym i Teatrem Polskim we Wrocławiu zaowocowała wydaniem płyty "BRECHT", na której śpiewa Wojciech Kościelniak. Nagrania radiowe, koncerty w Polsce jak i za granicą to wynik współpracy Tomka z zespołem "WHY NOT" w latach 90-tych, w którym obok pianisty Jarka Małysa i perkusisty Artura Mickiewicza śpiewała Iza Zając. Tomasz Wilczyński świetnie się czuje grając w małych składach, jak i w dużych zespołach, świadczyć może o tym współpraca z orkiestrą "BIG WARSAW BAND" Stanisława Fiałkowskiego. Nagrał wiele płyt z zespołem "NESTOR BAND" Tadeusza Nestorowicza, w którym grali znani jazzowi muzycy, między innymi: saksofoniści Adam Wendt, Jerzy Główczewski, trębacz Adam Kawończyk i pianista Jerzy Kaczmarek. W ostatnich latach grał z gitarzystą Januszem Konefałem w zespołach: "CONEVKA BAND", "STANDARD TRIO" i "CONNECTED GUITARS”. Grał ze znanym saksofonistą Piotrem Baronem obok którego skład zespołu dopełniali:Marek Markowski-p i Artur Mickiewicz-dr. Koncertował ze znanym wokalistą Markiem Bałatą. Pracował w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu jako kontrabasista w przedstawieniach : „Skrzypek na dachu”, „My Fair Lady” oraz „SCAT” do którego muzykę napisał Leszek Możdżer. Koncertował w Japonii ze znakomitymi japońskimi muzykami jazzowymi: Hiro Tsunoda-dr., Masahiro Sayama-p., Naoko Takahashi-voc. oraz w trio z tureckim pianistą Naki Atamanem. Obecnie gra w zespole „The Dreaming Ukulele” oraz ze znanym wszystkim miłośnikom jazzu tradycyjnego zespołem „Sami Swoi Orchestra.” Gościnnie współpracuje z wieloma zespołami grającymi muzykę jazzową i rozrywkową.


Wojciech Jaworski – pianista, aranżer i kompozytor związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym i rockowym. Grał w zespołach: „MSA Grupa 1111″, ”Art Flash” i „Cross”(z K. Cugowskim), Alex Band, Nestor Band, Septet Zb.Lewandowskiego (w składzie grali m.in. Krzesimir Dębski, Andrzej Przybielski, Piotr Baron),”Sesja 80″, „Super Blue” Piotra Barona ,”Półbuty” i „12 Sprawiedliwych” (projekty Mietka Jureckiego uwieńczone płytami). Współpracował z Jackiem Zielińskim (Skaldowie) ,Januszem Radkiem… i wieloma innymi. Obecnie głównie zajmuje się nagrywaniem we własnym studio (muz. do spektakli teatralnych i ścieżki dźwiękowe dla różnych wykonawców).


Zbigniew „Levandek” Lewandowski - perkusja, instr. perkusyjne. Muzyk uniwersalny, perkusista, aranżer, kompozytor, band-leader, nauczyciel. Od ponad 40 lat na polskiej scenie. W swojej muzycznej karierze współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami polskimi, europejskimi i amerykańskimi takimi jak: Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Ewa Bem, Władysław Sandecki, Krzesimir Dębski, Berndt Rozengren, Erling Kroner, Ralf Rickert, Mike Stern, David Friesen, Lincoln Goines, Al Porcino, Mike Russell, Mfa Kera, i wieloma innymi. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na jazzowych festiwalach w Polsce i za granicą. Nagrał kilkadziesiąt płyt w tym dwanaście autorskich. Jest wykładowcą Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i najważniejszych warsztatów muzycznych w Polsce, m.in. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach i Blues nad Bobrem w Bolesławcu. Odznaczony brązowym medalem: Zasłużony Kulturze Gloria Artis.


STOART strona: stoart.org.pl/o-nas/o-stoart

Agencja Artystyczna Jama-Art strona: pl-pl.facebook.com/ag.jamaart/