Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na wieczór poetycki Alicji Barbary Fiedler połączone z prezentacją debiutanckiego tomiku poetyckiego pt. ''Do taktu z życiem''

27 września (piątek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Alicja Barbara Fiedler. ''Do taktu z życiem'' (okładka) [pdf]

Oprawa muzyczna Wojciech Rohatyn Popkiewicz


Alicja Barbara Fiedler na stałe związana jest z Wrocławiem, choć urodziła się u podnóża Karkonoszy. Zakochana w górach a szczególnie polskich Tatrach, które przemierza od lat. Miłośniczka muzyki Fryderyka Chopina i powieści historycznych. Jej szczególna słabość to polskie Kresy. Uwielbia polskich siatkarzy wiernie im kibicując. Koty to jej wielka pasja. Zawsze niepoprawna romantyczka ucieka od gwaru i zgiełku w muzykę i poezję. Tomik "Do taktu z życiem" to debiut autorski, choć jej przygoda z poezją trwa od lat. Wydając tomik ma nadzieję, że spodoba się wrażliwym czytelnikom.


Wojciech Rohatyn Popkiewicz jest doktorem socjologii, autorem i reżyserem telewizyjnych filmów, scenariuszy, piosenek i prozy. Przez wiele lat tworzył dla 2 programu TVP godzinne filmy poetycko-muzyczne p.t. "Ballada o drodze", w których bohaterami byli znani w Polsce i Europie twórcy. Na antenie Telewizji Wrocław, gdzie był zatrudniony, prezentował między innymi "Rozmowy z Fredrą" i "Ballady z końca wieku". Jest członkiem ZAIKS-u. Autorem, który pisze teksty i muzykę do utworów, które także sam wykonuje. Wiele koncertował w Polsce i zagranicą . W 2014 roku założył zespół młodych muzyków i wykonawców pod nazwą GRUPA 44.Tworzy piosenki komentujące polską historię.
Wojciech Rohatyn Popkiewicz - rozszerzona nota biograficzna [pdf]