Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z Janem Węglowskim połączone z prezentacją książki pt. ''Roztrójenie jaźni, czyli bardzo serdecznie dziękuję państwu!''

3 października (czwartek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Jan Węglowski. ''Roztrójenie jaźni, czyli bardzo serdecznie dziękuję państwu!'' (okładka) [pdf]


Książka zatytułowana ''Roztrójenie jaźni, czyli bardzo serdecznie dziękuję państwu!'' miała swoją premierę pierwszego grudnia 2018 r., podczas 27. Wrocławskich Targów Dobrej Książki. Opublikowała ją wrocławska Oficyna Wydawnicza ATUT. Jest to zbiór tekstów satyrycznych, pisanych na potrzeby radia, a konkretnie Programu Trzeciego PR, Radia Wrocław oraz kilku rozgłośni regionalnych. Przez ponad 25 lat były wygłaszane przeze mnie w sposób na tyle charakterystyczny, że stały się swoistą wizytówką, rozpoznawalną przez kilka pokoleń słuchaczy. (''Bardzo serdecznie witam państwa'' czy ''Halo, tu Krótki!''). Niektóre archiwalne nagrania są nadal emitowane w Trójkowej audycji ''Powtórka z rozrywki''. W celu stworzenia atrakcyjnej dla czytelnika formy lektury, utwory zostały ujęte w ramy swoistej ''fabuły'', co pozwoliło uporządkować je zarówno chronologicznie, jak i przede wszystkim tematycznie. Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca dźwiękowe przykłady tekstów, najbardziej charakterystycznych dla wymyślonych przez autora postaci.


Jan Węglowski ur. 1951. Emerytowany bibliotekarz (Biblioteka Ossolineum i Biblioteka Uniwersytecka). Absolwent Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowego Studium Scenariuszowego łódzkiej Filmówki. Przez lata związany z Teatrem KALAMBUR. Obecnie zajmuje się tłumaczeniem z języka czeskiego, głównie współczesnych komedii scenicznych. Jedna z nich - autorstwa Antonina Prochazki pt. ''Z twoją córką? Nigdy!'' - jest grana w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej oraz we wrocławskim Teatrze Komedia, w którym to przedstawieniu również występuje. Ponieważ wiele lat zajmował się także satyrą estradową, spotkanie autorskie traktuje jako swoisty stand-up. Dotychczasowe spotkania z czytelnikami dowodzą, że taka forma kontaktu jest w pełni akceptowana przez odbiorców.