Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z Darią Galant połączone prezentacją filmu pt. "W jasnym niebie przebywam"

7 lutego (czwartek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]


Daria Galant - polska powieściopisarka, poetka, dramatopisarka, reżyser. Autorka koncepcji artystyczno- filozoficznej o nazwie Teoria Białej Emocji. To autorka o rozbudowanym spektrum twórczym, sięgająca po coraz nowsze środki wyrazu artystycznego. Jak określają ją krytycy, jest jedną z bardziej ciekawych i godnych interpretacji postaci w polskiej literaturze i sztuce europejskiej ze względu na swoją twórczą oryginalność i niezależność. Jest twórcą kina autorskiego, fotografii kontemplacyjnej, w której ukazuje piękno przyrody i jej struktur. Tworzy obrazy do swoich książek, wierszy, esejów. Również asamblaże, alegoryczne formy przestrzenne (cykl manekinów) na podstawie których prowadzone są wykłady, warsztaty i dyskusje o roli sztuki i sensie życia człowieka. Jej sztuka i literatura ma rzesze odbiorców w Polsce i za granicami naszego kraju, gdzie autorka często gości na zaproszenia instytucji kultury.

"W jasnym niebie przebywam" to esej filmowy autorstwa Darii Galant, który ukazuje siłę i postawę życiową, płynącą z filozofii folkloru ludowego, pasji, młodości (również wewnętrznej), niezwykłego kontaktu z przyrodą. Bohaterowie mówią o sytuacjach,z jakimi musieli się zmagać i jakie słowa z dzieciństwa lub przeszłości wzbudziły w nich wolę przetrwania i szukania drogi do kolejnego dnia i do marzeń. Jednym z bohaterów filmu jest rzeka Narew. W filmie można też zobaczyć niecodzienny kontakt młodych ludzi z końmi, którzy biorą udział w działaniach Teatru Doświadczalnego. Film w swojej poetyce odwołuje się do Teorii Białej Emocji- koncepcji artystyczno- filozoficznej".

Film: "W jasnym niebie przebywam"
Scenariusz i reżyseria: Daria Galant
Rok produkcji: 2019
Produkcja: Studio Filmowe Instytutu Darii Galant
Zdjęcia: Jacek Niewadzi
Montaż: Artur Wyrzykowski
Muzyka: Paris Music
Występują: Zespół ludowy Puszcza Biała z Rząśnika (Polska), młodzi aktorzy Teatru Doświadczalnego Instytutu DG oraz konie ze Szkoły Jeździeckiej Art&Horse
Mecenas filmu: Urząd Gminy w Rząśniku (woj. mazowieckie)
Patronat medialny: czasopismo społeczno - kulturalne "Różowy Wodnik"