Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z Bogusławem Klimsą połączone z prezentacją książki pt. ''Estrada we Wrocławiu 1945-2000''

7 czerwca (czwartek) 2018 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Bogusław Klimsa. ''Estrada we Wrocławiu 1945-2000'' (okładka) [pdf]


''Estrada we Wrocławiu 1945-2000'' to trzeci, ostatni tom z cyklu „Muzyka rozrywkowa we Wrocławiu 1945-2000” Bogusława Klimsy (Rysunki Jerzy Potyrała) opisującej wrocławskie przedsiębiorstwa estradowe, twórców i wykonawców rozrywki, kabarety, estradowe zespoły muzyczne, lokale gastronomiczne miasta i ich muzyków (klezmerzy). Przybliża początki stereofonicznych nagrań studyjnych we wrocławskim radiu, eksperymenty z kwadrofonią oraz kultową audycję STUDIO 202. Odnotowuje powstałe w tym okresie piosenki o Wrocławiu. Cała monografia, na ponad 900-stronach zawiera prawie wszystko co było ważne i czym w tych latach charakteryzowała się rozrywka we Wrocławiu.


Bogusław Klimsa - muzyk, kompozytor, aranżer, reżyser, scenarzysta i twórca widowisk muzycznych, dziennikarz i publicysta. Ma w swoim dorobku autorstwo i realizację muzyki do spektakli teatralnych i widowisk, w ponad 80 polskich i europejskich teatrach dramatycznych, lalkowych, pantomimy oraz w teatrze telewizji. Kompozytor 200 piosenek nagranych przez różnych wykonawców umieszczonych na 16 płytach CD i 25 kasetach. Twórca w TVP programów muzycznych i muzycznych seriali telewizyjnych oraz reportaży i filmów dokumentalnych.