Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z powieściopisarką Darią Galant

Spotkanie poprowadzi Anna Mazur
6 marca (czwartek) 2014 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]


Daria Galant - polska pisarka, pochodząca z Dolnego Śląska. Urodzona we Wrocławiu w 1973 r. Tworzy literaturę obyczajową, fantastyczna, sensacyjną, poetycką. Scenarzystka i autorka filmów dokumentalnych. Również twórczyni obrazów i kompozycji malarskich. Ukończyła Wydział Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim w 1997r. Od 1995 r. mieszka na stałe w Warszawie. Jej powieści to „Bóg ukrył się w górach (2002), „Południca" (2005), „Siostry Opposto" (2008). Jest autorką tomu poezji „Lilith „ (2007) i najnowszego zbioru opowiadań pt: „Kobieta o oczach rzeki" (2013).
Sztuka artystki zarówno filmowa, literacka, jak i malarska ma szerokie grono odbiorców. Pracownię artystki o nazwie Dwór Olchowe Łąki, mieszczącą się na wschód od Warszawy nad rzeką Bug, odwiedzają rzesze wielbicieli jej twórczości z kraju i zza granicy. Znajduje się tam Dom Pracy Twórczej i Muzeum Literatury Fantastycznej powołane w 2014 r.

Na spotkaniu w Klubie Muzyki i Literatury, promującym twórczość Darii Galant, wyświetlony zostanie film w reżyserii autorki pt: „ Magia Kurpiów Białych" z 2012 r. o wierzeniach w szeptunki i folklor ludowy oraz fragment najnowszego filmu artystki pt: „Musiałowicz" o sztuce wybitnego artysty Henryka Musiałowicza, który w tym roku obchodzi stulecie urodzin. Musiałowicz nadal tworzy.

Blog autorki
Dwór Długosiodło