Reklama
Koncerty w 2018 roku

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na koncert z cyklu pn. "Młodzi Wykonawcy"

19 września (środa) 2018 roku o godz. 17.30
Wstęp wolny

Plakat [pdf]


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają na wykład Marka Dyżewskiego z cyklu COLLEGIUM MUSICUM

Reżyseria dźwięku Zbigniew Jędrych
15 września (sobota) 2018 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny

Rozszerzona nota biograficzna Marka Dyżewskiego [pdf]

COLLEGIUM MUSICUM - taką nazwę miały działające w czasach Jana Sebastiana Bacha stowarzyszenia melomanów, muzyków oraz ludzi zainteresowanych poznawaniem muzyki od strony teoretycznej. Tym razem owa nazwa określa cykl wykładów o muzyce, prowadzonych przez Marka Dyżewskiego. Szczególną wartością wykładów jest ich szeroka perspektywa humanistyczna, ukazywane są związki muzyki z innymi dziedzinami sztuki.
Ich autor, Marek Dyżewski, komentował w II Programie Polskiego Radia i telewizji największe, odbywające się w naszym kraju, międzynarodowe imprezy muzyczne: Festiwale „Wratislavia Cantans”, Międzynarodowe Konkursy Dyrygenckie im. Grzegorza Fitelberga, Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe im. Henryka Wieniawskiego oraz Konkursy Pianistyczne im. Fryderyka Chopina. Prowadził gościnne wykłady na wszystkich polskich uczelniach muzycznych oraz na kilku uniwersytetach. Wykładał też w Niemczech, Belgii, Austrii, Rosji, Francji i Hiszpanii. Był rektorem wrocławskiej Akademii Muzycznej.


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na recital fortepianowy Barbary Ewy Pospieszalskiej

7 września (piątek) 2018 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Barbara Ewa Pospieszalska - ukończyła PSM I st. w Brzegu w klasie Marii Zawiszy, a następnie PSM I i II st. w Opolu w klasie prof. Celiny Hellerowej. Studia licencjackie odbyła pod kierunkiem prof. Edwarda Wolanina i as. Radosława Sobczaka. Aktualnie jest dyplomantką Uniwersytetu Fryderyka Chopina w klasie Janusza Olejniczaka i as. Radosława Sobczaka oraz w klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Brała udział w kursach i warsztatach pianistycznych prowadzonych m.in. przez Josepha Banowetza, Zbigniewa Raubo, Andrzeja Jasińskiego. Pianistka jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych: XII Regionalny Przegląd Pianistyczny Dziesięciolatków/ Opole, 2003 - I miejsce, VII Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku/ 2011/ - III miejsce, Ogólnopolskie Przesłuchania CEA Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia w Warszawie/2012 –wyróżnienie, III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Augustowie/ 2012 – wyróżnienie, III Ogólnopolski Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny w Szczecinie/ 2013/ - III miejsce.


 


Strona 1 z 51