Koncerty w 2024 roku

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na recital fortepianowy Izabeli Jutrzenka-Trzebiatowskiej pt. „W salonie Chopina”

11 maja (sobota) 2024 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert transmitowany online

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska – pianistka znana przede wszystkim ze swoich interpretacji muzyki salonowej, a w szczególności z albumu Chopin (Castello, 2019). Jej zainteresowaniem jako artystki i jako teoretyka jest muzyka epoki romantyzmu. Z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską pt. Walce fortepianowe wielkich romantyków w nurcie muzyki salonowej XIX wieku (2022) w Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Wykonuje recitale fortepianowe oraz koncerty Chopina, współpracując z tak znamienitymi dyrygentami, jak Tadeusz Strugałła, Andreas Winnen czy Sebastian Perłowski. Swoimi pełnymi uroku i elegancji interpretacjami walców zaprasza serce do tańca.
Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska - rozszerzona nota [pdf]

Oficjalny kanał Youtube: www.youtube.com/c/izabelajutrzenka
Album Chopin w serwisie Spotify: open.spotify.com/album/5jznkVZR97vOhLlyBhjKho
Strona: www.izabela-jutrzenka-trzebiatowska.pl


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie muzyczne do autorskich piosenek Tomka Motyki

4 maja (sobota) 2024 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]


Tomek Motyka – pieśniarz, balladysta, człowiek z ogromną pasją, którą dzieli się z innymi. Urodził się i związał z Wrocławiem, w którym mieszka do dziś, choć równie bliski jest mu Kraków. Po ponad 25-letniej przerwie, podczas której poświęcił się rodzinie, wrócił do muzyki. Gra, śpiewa i komponuje własne utwory z nurtu łagodnych brzmień. Odnajdziemy w nich spokój, jak również humor, satyrę czy refleksję nad tym, co było, jest i może się wydarzyć. Wysublimowanie stylu i jasność przekazu sprawiają, że jego koncerty i recitale gromadzą liczną widownię. Jego ponadczasowa twórczość zdobywa uznanie u odbiorców w każdym wieku, gdyż każdy jest w stanie odnaleźć w niej coś dla siebie. Oprócz ballad o miłości komponuje piosenki turystyczne czy szanty. Udowadnia, że inspiracją może być wszystko. W jego twórczości jest wszystko to, co on sam ceni: szczerość, wyczucie stylu, harmonia, radość z życia i tego, co możemy dać innym. Dzięki autentyczności, charyzmie oraz pozytywnemu nastawieniu do ludzi i świata jest chętnie zapraszany do wielu miast w całej Polsce. Często można go usłyszeć we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy, Mieroszowie w Bieszczadach oraz kurortach nadmorskich. Jest laureatem wielu festiwali, m.in. otrzymał III miejsce na Bachanaliach 2021; wyróżnienie na Festiwalu Szanta Claus na Cumach 2020 w Poznaniu; wyróżnienie na Festiwalu Domówka 2020 Dom Środowisk Twórczych; I miejsce na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej w Żaganiu w 2019 r.; III miejsce na Festiwalu Natchnieni Bieszczadem w 2019 i 2020 r.; Nagroda Specjalna za przekaz artystyczny na Festiwalu Nie tylko Gospel w 2017 r.; II miejsce na Festiwalu Piosenki Miłosnej w Miliczu. W 2018 r. ukazała się jego autorska płyta pt. Nie poddawaj się, a w 2020 r. premierę mają albumy pt. Jesteśmy wyjątkowi oraz Na ostatnią chwilę. W 2021 r. ukazała się kolejna płyta, pt. Hity Motyki, na której odnajdziemy piosenki z klimatem tanecznym. W maju 2022 r. ukazał się jeszcze jeden album we współpracy z Bożeną Spryńską pt. Ważne słowa.

Strona artysty: tomasz-motyka.wixsite.com/tomekmotyka/strona
Strona artysty na FB: www.facebook.com/tmotyka1


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert w 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Adam Bruderek – skrzypce
Anna Prabucka-Firlej – fortepian
Krzysztof Sperski – słowo wiążące
3 maja (piątek) 2024 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Adam Bruderek – w 2015 roku z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej i dr Anny Wandtke-Wypych oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swoje umiejętności gry na skrzypcach doskonalił także na kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów i artystów jak: Zakhar Bron, Pierre Amoyal, Tomasz Tomaszewski, Michael Vaiman, Edward Gracz, Krzysztof Jakowicz, Elmira Darvarova. Jest laureatem licznych krajowych konkursów skrzypcowych i kameralnych. Wraz z kwartetem fortepianowym AKME był uczestnikiem oraz laureatem następujących konkursów: na IV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Sergiusza Taniejewa w Kałudze (Rosja, 2011) otrzymał IV nagroda oraz cztery nagrody specjalne, w tym nagroda publiczności; na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku (2012) otrzymał III nagroda, uczestnictwo w półfinale na 19. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Poertschach (Austria, 2012). W 2014 r. w duecie z pianistą Arkadiuszem Godzińskim na XIII Międzynarodowym Konkursie „Don Vincenzo Vitti” w Castellana Grotte (Włochy) zdobył I nagrodę w kategorii muzyka kameralna. We wrześniu 2015 ten sam zespół zakwalifikował się do rundy finałowej I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach. W 2018 r. w trio z Janem Lewandowskim – wiolonczela oraz Danielem Ziomko – fortepian, został laureatem Grand Prix na IV International Youth Music Competition „With Music Through Europe” w Wilnie. W 2019 roku, jako członek tego samego zespołu, otrzymał I nagrodę na VI Turnieju Kameralnym w trzech odsłonach w Bydgoszczy. Jako solista występował z orkiestrami Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i Filharmonii Bałtyckiej. Ma na swoim koncie wiele recitali i koncertów kameralnych w całym kraju. Brał udział w muzycznych festiwalach, m.in. Międzynarodowy Studencki Festiwal Muzyki Kameralnej w Tallinie (Estonia), Cooperate Festival w Łodzi, Green Music Festival w Piegaro (Włochy), Euro Chamber Music Festival w Gdańsku. Adam Bruderek od 2014 r. związany jest z Polską Filharmonią Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W 2019 r. uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka oraz nawiązał współpracę z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w katedrach kameralistyki, oraz instrumentów smyczkowych.


Anna Prabucka-Firlej jest absolwentką w klasie fortepianu prof. Krystyny Jastrzębskiej Akademii Muzycznej w Gdańsku, którą ukończyła 1974 roku. Tytuł profesora sztuk muzycznych otrzymała w 1994 roku. W latach 2003-2020 pełniła funkcję Kierownika Katedry Kameralistyki. W latach 1985-2005 była zapraszana jako akompaniator i wykładowca na Międzynarodowe Kursy Muzyczne w Weimarze, Bad Sobernheim (Niemcy), Kozani (Grecja). Towarzyszyła największym artystom współczesnego świata muzycznego jak m.in. Siegfried Palm, Eduard Melkus, Thomas Zehetmair, Peter Damm, Maria Czajkowska, Kazimierz Wiłkomirski, Ralf Manno, William Bennett. Jej bogata działalność artystyczna obejmuje występy solowe (w recitalach i koncertach symfonicznych) oraz kameralne, w ośrodkach muzycznych w kraju, większości państw Europy, a także w Chile, Peru, Iranie i Tajlandii. Jest członkiem Tria Gdańskiego, z którym brała udział w wielu znaczących festiwalach muzycznych. Nagrała 8 płyt CD, z których dwie ostatnie to ze skrzypkiem Adamem Bruderkiem American Sonatas – Ives, Copland, Corigliano, o której sam kompozytor John Corigliano napisał: „Byłem pod wielkim wrażeniem wirtuozowskiej, ogromnie muzykalnej interpretacji tego bardzo trudnego mojego dzieła…oboje tak pięknie pokazują znakomitą technikę, ekspresję i liryzm w tym utworze. Bardzo pokochałem to wykonanie” oraz Polskie Tria Romantyczne – Chopin, Sowiński ze światową premierą Tria Sowińskiego. Prowadziła kursy mistrzowskie, seminaria i wykłady w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Finlandii, Grecji, Bułgarii, Litwie, Łotwie, Estonii, Białorusi, Rosji, Chile, Peru, Iranie i Tajlandii oraz w Polsce. Zapraszana jako juror licznych konkursów i przesłuchań krajowych i zagranicznych. Jest promotorem 10 doktoratów oraz recenzentem wielu przewodów artystycznych, doktoratów i habilitacji oraz postępowań do tytułu profesora sztuk muzycznych. Jej studenci i uczniowie zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach kameralnych m.in. w Paryżu, Rzymie, Oslo, Sztokholmie, Illzach, Wilnie, Druskiennikach, Vallberg, Pörtschach, Smorgoniach, Kałudze, Kijowie, Jeseniku, Nowym Jorku, Płowdiw, Monaco, a także w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy oraz wielu innych. Jest inicjatorem i organizatorem dwóch konkursów – Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (od 1997 odbyło się 9 edycji), Makroregionalnych Spotkań Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. w Gdańsku (15 edycji) oraz Międzynarodowych Festiwali Duetów Fortepianowych (Gdańsk, 2014, 2016, 2019) i Ogólnopolskich Sesji artystyczno-naukowych „Z zapomnianych kart polskiej kameralistyki”. Odznaczono ją Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, medalami: Za Długoletnią Służbę (złoty), Komisji Edukacji Narodowej i Gloria Artis oraz Krzyżem Kawalerskim „Polonia Restituta”.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19

Aktualności

Koncert pt. „W Moim Sercu Dwie Ojczyzny” w wykonaniu polskiego zespołu Wspólna Wędrówka z Białorusi

2.03 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa fotograficzna w 35 rocznicę działalności Towarzystwa im. F. Liszta

5.03 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Z cyklu „Wieczory Lisztowskie” mistrzowski recital fortepianowy S. Gulyak
Prowadzenie J. Adamowski

5.03 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Spotkanie z cyklu Dowód Tożsamości. Gościem będzie M. Czachorowski
W części muzycznej wieczoru:
A. Witkowski – handpan, gong tam tam, misy tybetańskie

6.03 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora.


Koncert pt. „Muzyczne popołudnie”

7.03 (czwartek) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki O. Szelc pt. „My, kobiety z Teatru Kalambur. Herstorie”

7.03 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Seminarium dla dyrektorów i nauczycieli szkół pt. „Drogowskazy wartości w pracy nauczyciela”, połączone z projekcją filmu „Błogosławiona”

8.03 (piątek) br. o godz. 17.00
Obowiązują zapisy

Koncert pt. „Wieczór muzyki ukraińskiej”

9.03 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert akordeonowy

11.03 (poniedziałek) br. o godz. 12.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie pt. „Strofy patriotyzmu – prezentacja utworów patriotycznych od Mickiewicza i Herberta do współczesnych poetów”

11.03 (poniedziałek) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

X Spotkanie inicjatorów budowy pomnika T. Różewicza we Wrocławiu

11.03 (poniedziałek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Posiedzenie Komisji Kultury i Współpracy z Zagranicą Rady Miejskiej Wrocławia

12.03 (wtorek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert kameralny realizowany w ramach Europejskiego Forum Saksofonowego 2024

13.03 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Projekcja filmu pt. „Wrócimy do Polski”

14.03 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

XXVIII koncert z cyklu Akademia Małego Artysty pt. „AMA w oczekiwaniu na wiosnę”

14.03 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa pt. „Władysław Tatarkiewicz w fotografiach”

do 14 marca br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Finał IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złoty Karton III LO” pod hasłem „Etykiety i naklejki”

15.03 (piątek) br. o godz. 12.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie poświęcone prof. dr hab. T. Piecuchowi pt. „Trochę szczęścia w życiu”
Prowadzenie: K. i M. Tyszkowscy

16.03 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie autorskie z poetą S. Krzyśką
Prowadzenie I. Kosmala
Interpretacja wierszy M. Drewek
Oprawa muzyczna S. Powaga – skrzypce, wokal, fortepian

16.03 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wręczenie nagrody ZASP – Stowarzyszenia we Wrocławiu T. Maśląkowskiemu

18.03 (poniedziałek) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Wernisaż wystawy malarstwa B. John pt. „woda, niebo, powietrze”

18.03 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowo-gitarowy
Przygotowanie i prowadzenie I. Porębski

19.03 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert uczniów z cyklu „Młodzi wykonawcy”

20.03 (środa) br. o godz. 14.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór autorski B. Kocy pt. „Słowa i inne...”
Gość specjalny W. Okoń

20.03 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert gitarowy pt. „Początek wiosny z gitarą”

21.03 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie autorskie J. Bartyzela z prezentacją książki pt. „Tradycjonalizm bez kompromisu”

21.03 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów klas Suzuki

22.03 (piątek) br. o godz. 17.00
Koncert zamknięty

Koncert klarnetowy

23.03 (sobota) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora.


Koncert J. Cholewy pt. „Nuty PiNuty”

26.03 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Zebranie Wspólnoty mieszkaniowej „Świdnicka 45”

2.04 (wtorek) br. o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami

„Wiosenne czytanie poezji”

3.04 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki K. Czai pt. „Wielki Wybuch”

4.04 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Recital fortepianowy D. Saienko (Ukraina)

5.04 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

W związku z przygotowaniem pomieszczeń na lokal wyborczy Wyborów samorządowych Klub Muzyki i Literatury nieczynny

6.04 (sobota) br.

Wybory samorządowe. Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej nr 13

7.04 (niedziela) br.

Spotkanie z M. Pacholakiem pt. „Pomniki Adama Mickiewicza”

11.04 (czwartek) 2024 r. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy S. Ghozata
Konferansjer: K. Koźbielska

12.04 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert pt. „R. Frey akustycznie”
Gościnnie W. WOODY Kwaśnicki

13.04 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki H. Barań pt. „Łużyce moja miłość”
Prowadzenie W. Browarny

18.04 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Wystawa fotograficzna w 35 rocznicę działalności Towarzystwa im. F. Liszta

do 23 kwietnia br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie autorskie S. Srokowskiego połączone z prezentacją książki pt. „Zanim spłonęli żywcem”

25.04 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert w 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja
A. Bruderek – skrzypce
A. Prabucka-Firlej – fortepian
K. Sperski – słowo wiążące

3.05 (piątek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie muzyczne do autorskich piosenek Tomka Motyki

4.05 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja trylogii J. Krupińskiej-Trzebiatowskiej pt. „Kiedy miłość była zbrodnią”
Prowadzenie K. Burnat

10.05 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy I. Jutrzenka-Trzebiatowskiej pt. „W salonie Chopina”

11.05 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Wystawa malarstwa B. John pt. „woda, niebo, powietrze”

do 15 maja br.
Wstęp wolny. Zapraszamy