Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na 154 koncert z cyklu pn. "Stypendyści Samorządu Wrocławiu - Miastu"

Organizacja i prowadzenie koncertu: Izabella Starzec-Kosowska
Marta Horyza – śpiew
Sylwia Marut – śpiew
Magdalena Stefanowska – śpiew
Wojciech Stefanowski – śpiew
Krzysztof Słupianek - akompaniament
28 września (poniedziałek) 2015 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Afisz [pdf]

Program koncertu [pdf]

Noty o stypendystach [pdf]


Marta Horyza
Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Bogusławy Porębskiej. Kształci się również wokalnie we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej u Katarzyny Mirowskiej.
Śpiewa w grupie piosenki literackiej Im Presja u Haliny Bednarek oraz w chórze Con Brio i zespole wokalnym Rondo prowadzonym przez Małgorzatę Podzielny. Uczęszcza również na zajęcia do Młodzieżowej Akademii Musicalowej we Wrocławiu.
Jest laureatką wielu konkursów recytatorskich, wokalnych i fortepianowych. M.in. zdobyła nagrodę główną na VIII i IX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla Gimnazjalistów „Przebudzeni do życia”, Grand Prix na XIX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Władysława Broniewskiego oraz I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Śmiechu mi trzeba przede wszystkim” w ramach XI Święta Teatru na Prowincji.

Magdalena Stefanowska
Uczennica klasy teatralnej XVII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Ukończyła PSM I st. im. G. Bacewicz w klasie fortepianu Ingi Chrabkowskiej oraz Szkołę Muzyczną I st. im. Marii Zduniak w klasie gitary Macieja Wisłockiego. Uczęszcza na zajęcia piosenki literackiej prowadzone przez Halinę Bednarek i Krzysztofa Słupianka w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście we Wrocławiu. Uczestniczyła również w zajęciach piosenki rozrywkowej w MDK Fabryczna u Piotra Lerocha.
Ma na swoim koncie wiele sukcesów artystycznych. W 2015 roku zajęła I miejsce na prestiżowym Międzynarodowym Dziecięco-Młodzieżowym Konkursie Wokalnym na Łotwie „Gwiazdy Dinaburga” oraz III miejsce w Talent Show prowadzonym przez Marcina Prokopa. Zajęcła II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Piosenki w Języku Esperanto (2015, 2014), I i II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu (2014, 2013) i II miejsce podczas XXIII Przeglądu Kultury Młodych „Przekręt” (2014). W roku 2013 zdobyła I miejsce w Konkursie Młodych Muzyków, II miejsce na Dolnośląskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Języku Esperanto „Kristnaska Kanto 2013” oraz II miejsce we „Wrocławskim Sanremo”. Jest laureatką II miejsca na III Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej w 2012 roku.
Otrzymała także wiele wyróżnień, m.in. w 2015 roku w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” oraz w Konkursie Młodych Muzyków, w XXV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Licealisty „Wybryk” w 2014 r., w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej „Cantate Deo” w Gliwicach (2014), podczas Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej „Poetycka Stajnia” w Dzierżoniowie w 2013 roku i VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Kluczborskie Trele” w tym samym roku. Wiosną 2015 roku występowała z profesjonalnym zespołem na wyróżnionym wieloma nagrodami Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu.
Magda Stefanowska występuje w spektaklach wystawianych przez XVII LO w Imparcie: „Jak kamienie na szaniec”, „Uchylone drzwi do wolności”. Jest stypendystką Prezydenta Wrocławia.

Wojciech Stefanowski
Ukończył klasę fortepianu Rafała Wrembla w Szkole Muzycznej I st. im. Marii Zduniak we Wrocławiu i rozpoczął naukę w Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu w klasie organów. Od kilku lat uczęszcza na zajęcia grupy piosenki literackiej prowadzone przez Halinę Bednarek i Krzysztofa Słupianka w MDK Śródmieście we Wrocławiu. Jest członkiem Chóru Chłopięcego NFM kierowanego przez Małgorzatę Podzielny. Uczęszcza również na zajęcia piosenki rozrywkowej prowadzone przez Piotra Lerocha w MDK Fabryczna, a w wolnych chwilach gra w piłkę nożną.
Najbardziej znaczące osiągnięcia Wojciecha Stefanowskiego w ostatnich dwóch latach szkolnych to m.in. dwukrotnie zajęte I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pieśni i Piosenki w Języku Esperanto, I miejsce i wyróżnienie w IX i VIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Kluczborskie Trele”, II miejsce w ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, I i II miejsca zdobyte na Dolnośląskim Konkursie Pieśni Artystycznej w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, I miejsce na XXI i XXII Festiwalu Poezji Śpiewanej „Mimoza” we Wrocławiu oraz dwukrotnie I miejsce i nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra za duet i II miejsce jako solista na XIV i XV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Twardogórze.
Na VII i VIII Festiwalu Śpiewających Dzieci Wrocławskiego Krasnala Wokalka Wojtek Stefanowski został laureatem II miejsca. Dwukrotnie zajął II miejsce w III i IV Konkursie Piosenki Włoskiej „Wrocławskie Sanremo”. Otrzymał również II miejsce na XVII Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Został też finalistą Talent Show prowadzonego. Dwukrotnie wziął udział w finale Przeglądu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego w Kołobrzegu (2013, 2014), otrzymując tytuł „laureata malowanego bułanka” oraz laureata II stopnia. W 2015 roku zajął I miejsce w IX Dolnośląskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej otrzymując dyplom Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
Z Chórem Chłopięcym NFM występował dla wrocławian w pokazie multimedialnym na otwarcie Narodowego Forum Muzyki, brał udział w nagraniach do filmu „Pokot” Agnieszki Holland, koncertuje z orkiestrami, słynnymi dyrygentami i solistami w Polsce i za granicą. Występował m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans. Jest stypendystą Prezydenta Wrocławia.

Sylwia Marut
Uczennica V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec Tomasza Stockiego. Od roku szkolnego 2013/2014 jest również uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Wokalnym w klasie Ewy Murawskiej-Kalinin.
Na zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław Śródmieście uczęszcza od 6 roku życia. Jest solistką zespołu wokalno-instrumentalnego „Na Wspak” prowadzonego przez jej ojca, Janusza Maruta. Zainteresowania artystyczne Sylwii Marut obejmują też taniec. Przez sześć lat uczęszczała na zajęcia do Operetki Wrocławskiej.
Uczestniczy w licznych konkursach wokalnych jak i skrzypcowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jej osiągnięcia wokalne obejmują: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anny German „Wiktoria” w Warszawie (2013), Brązowa Nutka na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca ,,Majowa Nutka” w Częstochowie (2014), Grand Prix na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej „Ekopiosenka’’ w Legnicy (2014), I miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi (2014), II nagrodę na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie’’ w Opolu (2014) oraz Nagrodę Publiczności na XXV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Karolek 2015” we Wrocławiu. Sylwia Marut jest stypendystką Prezydenta Wrocławia w dziedzinie artystycznej.

 

Aktualności

Koncert N. Kalady (Akinina) z okazji Dnia Matki pt. „Monolog Kobiety”
Przy fortepianie W. Oleszkiewicz
Prowadzenie koncertu M. Towarnicka

4.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Koncert na trąbkę

5.06 (środa) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Popołudnie z fortepianem”

7.06 (piątek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

W związku z przygotowaniem pomieszczeń na lokal wyborczy Wyborów do Parlamentu Europejskiego Klub Muzyki i Literatury nieczynny

8.06 (sobota) br.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej nr 13

9.06 (niedziela) br.

Koncert pn. „Wieczór z muzyką wokalną”

10.06 (poniedziałek) br. o godz. 17.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Hiszpańskie popołudnie”
K. Bartnik – gitara
A. Bittner – gitara, kastaniety

11.06 (wtorek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalny
D. Kudełko – tenor
J. Litwin-Fenc – fortepian

11.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

„Ostatni koncert gitarowy”

12.06 (środa) br. o godz. 15.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert kameralny wykładowców i studentów AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu

12.06 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki R. Sławczyńskiego pt. „Kiedy Ty mówisz Odra” wraz z pokazem filmu pt. „Odra, poezja rzeki”

13.06 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Spowiedź podrywacza”
D. Mik – wokal
F. Kot – fortepian

13.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Mistrzowski Kurs Akordeonowy
Prowadzenie prof. G. Stopa

14.06 (piątek) br. o godz. 9.30 – 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „AKRO” we Wrocławiu

14.06 (piątek) br. o godz. 19.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

PTHNM Oddział we Wrocławiu, spotkanie

15.06 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów mgr M. Kotas

15.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy Aleksandry i Julii Czajki

17.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z cyklu Dowód Tożsamości. Gościem będzie Prof. dr hab. n. med. dr h. c. Wojciech Witkiewicz
Koncepcja spotkań i prowadzenie E. Gil-Kołakowska
W części muzycznej: A. Witkowski

18.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora.


Koncert tegorocznych absolwentów

19.06 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert Zespołu Muzyki Polskiej „Mokosza” pt. „Noc Kupały – sławiańskie święto miłości”

20.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert uczniów Ośrodka Muzycznego Concertino

20.06 (czwartek) br. o godz. 20.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncerty na zakończenie roku szkolnego 2023-2024 Autorskiej Szkoły Pianistycznej L. Bas
Wystąpią uczniowie mgr L. Bas i mgr I. Stavnichuk

22.06 (sobota) br. o godz. 13.30, 15.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert G. Niemczuka pt. „Muzyczna podróż przez życie Chopina”

25.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Koncert G. Niemczuka pt. „Grieg i Chopin – muzyczni bracia ”

26.06 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

„Letnie czytanie poezji”

27.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy A. Declercqa i L. Krahforsta pt. „Rachmaninow spotyka Chopina”

28.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie sprawozdawcze Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu

29.06 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert Chóru „Kuźniczanie”

29.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa pt. „Czesław Miłosz w fotografiach Adama Lizakowskiego”

do 27 sierpnia 2024 r.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór poetycki A.B. Fiedler połączony z prezentacją tomiku poetyckiego pt. „A ja ciągle w drodze”
Oprawa muzyczna W.R. Popkiewicz

3.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Projekcja filmu pt. „Wrócimy do Polski”

26.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy