Reklama

Włoski Instytut Kultury w Krakowie, Stowarzyszenia Dante Alighieri we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na koncert pt. "Bardowie piosenek, które rozpowszechniły włoską kulturę na świecie."

19 października (środa) 2016 roku o godz. 20.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Kalendarz wydarzeń - październik [pdf]

Program wydarzeń [pdf]

Wystąpią:
Michele Fenati - wokal i gitara
Gabriele Zanchini - fortepian i akordeon
Matteo Penazzi - skrzypce
Antonio Cortesi - wiolonczela


"Bardowie piosenek, które rozpowszechniły włoską kulturę na świecie." Koncert poświęcony jest kulturze włoskiej poprzez autorskie piosenki w zestawieniach: śpiew - gitara, fortepian - akordeon oraz skrzypce – wiolonczela.
Utwory inspirowane są muzyką ludową oraz twórczością wielkich włoskich bardów takich jak Lucio Dalla, Paolo Conte, Fabrizio De Andrè, Lucio Battisti i Adriano Celentano. Wystąpienia poprzedzone będą krótkimi opowiadaniami oraz anegdotami.
Zdolność przyciągnięcia słuchacza oraz mistrzostwo wokalne, które od zawsze charakteryzują pracę Michele Fenatiego oraz połączenie melodii ludowych i pieśni autorskich z instrumentami klasycznymi czynią wykonanie absolutnie wyjątkowym. Organizacja koncertu odbywa się pod patronatem Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie, Stowarzyszenia Dante Alighieri we Wrocławiu oraz ze współpracą Uniwersytetu Wrocławskiego. Koncert odbędzie się z okazji XVI edycji Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie, która będzie miała miejsce od 17 do 23 października 2016 roku. Tegoroczna edycja poświęcona jest takim tematom jak kreatywność i twórczość włoska objawiające się we włoskich markach, w szczególności w zakresie mody, kostiumów i projektowania jak głosi sam tytuł przedsięwzięcia: Włochy i kreatywność: marki, stroje, moda i design (L’Italiano e la creatività: marchi e costumi, moda e design).