Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert ''Popołudnie z Boccherinim''

19 czerwca (wtorek) 2018 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Izzet Nazlıaka (Turcja) - wiolonczela
Julita Przybylska-Nowak - fortepian


Izzet Nazlıaka swoją edukację na wiolonczeli rozpoczął w 1980 roku w Ankarze. W 1993 r. Ukończył Hacettepe University Ankara State Conservatory. Następnie, w 1998 r. zakończył studia doktoranckie. W tym okresie rozpoczął studia mistrzowskie we Włoszech, Szwajcarii, Portugalii i Finlandii. Studiował u wybitnych muzyków takich jak: Andre Navarra, Marcio Carneiro, Robert Cohen i Alexander Rudin. W 2008 roku otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego. Izzet Nazlıaka naucza obecnie w Departamencie Wiolonczeli Państwowego Konserwatorium im. Hacettepe University Ankara. W 2004 roku otrzymał nagrodę Art Encouragement Award przyznawaną przez Senat Uniwersytetu. Od 2010 roku jest szefem wydziału wiolonczeli. Nazlıaka, gra solo z orkiestrami, daje recitale, dokonał prawykonań utworów wielu kompozytorów, takich jak G. Cassado, N. Myaskovsky, B. Britten i in. Jest jednym z niewielu tureckich wiolonczelistów, wykonującym 6 suit na wiolonczelę J. S. Bacha, a także wszystkie sonaty na wiolonczelę i fortepian L. V. Beethovena. Niedawno opublikował książkę pod tytułem „From Founding Turkish Republic Turkish Composers Who Wrote Cello Pieces" która jest pierwszą pozycją literatury fachowej dotyczącą wiolonczeli napisaną w języku tureckim.


Julita Przybylska-Nowak. Wrocławianka, pianistka, solistka i kameralistka. Ukończyła z wyróżnieniem Liceum Muzyczne im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu, w klasie prof. Janiny Butor. Studia pianistyczne odbyła w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Czesława Stańczyka. W okresie studiów zetknęła się z wieloma znakomitymi pedagogami, takimi jak prof. Maria Szwajger-Kułakowska, która otworzyła przed nią świat kameralistyki czy prof. Józef Stompel, w którego klasie rozpoczęła studia podyplomowe. Ukończyła je w Mistrzowskiej Klasie Pianistycznej prof. Włodzimierza Obidowicza. Doskonaliła swoje umiejętności na kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wielu wybitnych pianistów, w tym legendarne postaci jak Halina Czerny-Stefańska, Edith Picht-Axenfeld czy Tadeusz Kerner. Uczestniczyła w kursach wykonawczych i pedagogicznych, obejmujących zagadnienia muzyki dawnej i współczesnej.
Działalność Julity Przybylskiej-Nowak obejmuje także pedagogikę. W maju 2006 została wybrana do zarządu European Piano Teachers Association Poland. W roku 2013 prowadziła kurs muzyki kameralnej w Narodowym Uniwersytecie Muzycznym w Bukareszcie, a 2015 w Haccettepe Universitesi w Ankarze.
Na co dzień związana jest z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie w roku 2012 uzyskała stopień doktora sztuki, a cztery lata później - w 2016 - doktora habilitowanego.
rozszerzona nota biograficzna [pdf]