Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert pt. ''Con amore na Nowy Rok - koncert wokalno-instrumentalny''

4 stycznia (sobota) 2020 roku o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Ida Tamara Zagórska - sopran
Bogna Dulińska - fortepian
Teresa Zima - słowo wiążące


Ida Tamara Zagórska. Absolwentka Państwowej szkoły muzycznej I i II st. w Legnicy, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipinskiego we Wrocławiu, wydziału wokalno-aktorskiego, uczestniczka kursów mistrzowskich we Włoszech, Czechach, Austrii. Karierę artystyczną rozpoczęła w Teatrze Dramatycznym w Legnicy, Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Operze Wrocławskiej. Z ostatnich sukcesów - laureatka międzynarodowego konkursu romansu rosyjskiego w Tallinie. Występuje w Polsce i zagranicą. W repertuarze ma muzykę sakralną, operową, operetkową, filmową oraz piosenki z 20-lecia międzynarodowego. Jest współtwórczynią festiwalu Szprotawskie Divertimenti.


Bogna Dulińska. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi (w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego i adiunkta Janusza Grzelązki). Podczas studiów uzyskała wiele nagród na konkursach: III nagroda na Uczelnianym Konkursie Mozartowskim w Łodzi (1983 r), dwukrotne stypendium II-go stopnia Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985 r, 1987r), III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986 r), stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki za osiągnięcia artystyczne (1988 r) oraz stypendium Krajowego Biura Koncertowego na przygotowanie do konkursów międzynarodowych (1988 r). Swoje umiejętności doskonaliła na Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju - studio Tatiany Szebanowej, Wiktora Mierżanowa, Eugeniusza Mogilewskiego (będąc zawsze wśród wykonawców finałowego koncertu uczestników) oraz w Weimarze - studio Bernarda Ringeissena. W 1988 r została zatrudniona w Akademii Muzycznej w Łodzi w charakterze pianisty - akompaniatora. Współpracowała wówczas z Katedrą Wokalistyki (klasa śpiewu prof. Delfiny Ambroziak i prof. Adama Dulińskiego). Od 1998 r współpracuje z Katedrą Instrumentów Dętych Drewnianych, Perkusji i Akordeonu będąc pianistą - akompaniatorem w klasie perkusji prof. Bereźnickiej-Pniak, fagotu prof. Krzysztofa Kamińskiego i w klasach saksofonu adiunkta Jacka Delonga i wykładowcy Pawła Gusnara. W grudniu 2005 r. nagrała płytę „Arie i pieśni” (Danuta Dudzińska - Wieczorek - sopran, Bogna Dulińska - fortepian) z okazji 60-lecia Polskiego Instytutu Muzycznego, z którym współpracuje od 2004 r. W maju 2005 i 2007 r. otrzymała Dyplomy Uznania za wyróżniający akompaniament na II i III Międzynarodowym Konkursie Fagotowo-Obojowym w Łodzi, natomiast w maju 2009 r. została jako jedyna wśród pianistów nagrodzona specjalnym dyplomem dla pianisty akompaniatora podczas I Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego w Łodzi. Od stycznia 2006 r. podjęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi wykonując partię pierwszego fortepianu w operze Benjamina Brittena „Mały Kominiarczyk”. Prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową zarówno jako solistka, jak i kameralistka - w kraju i za granicą (Niemcy, Japonia, Kanada,Szwecja,Stany Zjednoczone, Afryka).