Reklama
Spotkania w 2018 roku

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert pt. ''Słoneczna biesiada'' w wykonaniu ''Słonecznych rytmów'' z Wrocławia

27 września (czwartek) 2018 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Leon Jacukowicz - Słowo wiążące, śpiew
Zbigniew Zawadzki - organy, śpiew
Tadeusz Guran - skrzypce, śpiew
Zespół koncertował w USA, Rosji, Czechach, Białorusi. W dorobku posiada wydanych 9 płyt. Nagrodzony odznaką Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

W programie: piosenka wrocławska, lwowska i inne


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z Dariuszem Sasem pt. "Takie tam historie"

18 września (wtorek) 2018 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]


Dariusz Sas ur. w 1965 r. Od przyjazdu do Wrocławia zaczął publikować swoje wiersze, opowiadania, recenzje a ostatnio refleksje na temat charakterystyki poezji i świadomości twórczej jej autorów. Od lat kilku współpracujący z pismami „Rita Baum” i „Pomosty” oraz czyta swoje wiersze w Klubie Muzyki i Literatury w ramach cokwartalnego czytania wierszy. Autor tomików poetyckich "Komentarze" (2001) i "Zaśpiewy rynkowe" (2016). Współtwórca grupy „Poèt Poét” oraz pisma „Karton”. Uznaje twórczość za najważniejszy po życiu cnotliwym priorytet swojego doczesnego istnienia. Obecnie przygotowuje do druku piosenki Kamana - Szamana oraz swoje teksty, które to z pomocą bożą i łaską wrocławskiej instytucji kultury mogą ukazać się w tym roku. Najważniejszą treścią spotkania w dniu 18 września 2018r. w KMiL będą stare - nowe utwory Sasa, refleksja o twórczości Marianny Bocian i Herberta, z której pochodzi dołączone do ogłoszenia- zaproszenia epitafium.
Pod Norwida [pdf]


 

Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na spotkanie z cyklu pn. "Wieczory z Historią"

14 września (piątek) 2018 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Strona IPN: wroclaw.ipn.gov.pl

 


Strona 1 z 33